Polski rynek oferuje nam różnego rodzaju drzwi wejściowe do mieszkania. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze, czyli te wykonane z drewna, ale również wybrać drzwi zewnętrzne ze stali lub z PCV, a nawet z aluminium. Najtańszym rozwiązaniem są drzwi stalowe, które cechują się trwałością na wiele lat. Mogą one dodatkowo zostać pokryte okleinami drewnopodobnymi.

Na co zwrócić uwagę wybierając drzwi do mieszkania?

ciemne drzwi wejścioweCena jest najczęstszym parametrem, na który zwraca uwagę większość osób przy wyborze drzwi wejściowych do swojego domu. Ważniejsze jest jednak to, aby zwrócić uwagę na dodatkowe parametry, które decydują o tym, czy drzwi są wysokiej jakości.

Wybierając drzwi wejściowe musimy zwrócić uwagę na:

  • odporność na włamania,
  • termoizolacyjność,
  • ochronę akustyczną.

Jakie są najlepsze drzwi wejściowe?

Zewnętrzne drzwi do domu jednorodzinnego powinny charakteryzować się tym aby były trwałe i szczelne, ale również ciepłe i ciche. Bardzo często najlepsze drzwi na rynku mają budowę wielowarstwową, aby wewnątrz skrzydła można było dodatkowo wypełnić je materiałem termoizolacyjnym.

Najczęściej grube skrzydło drzwi na wypełnione jest dodatkowo pianką poliuretanową albo wełną mineralną, dzięki czemu drzwi są grube i masywne, a także mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Jest to bardzo ważne w przypadku kiedy chcemy zamontować drzwi, które pozwolą nam dodatkowo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe do mieszkania należy montować na ostatnim etapie wykańczania budynku. Doświadczeni monterzy powinni wykonać montaż drzwi, gdy pomieszczenia są ocynkowane i pomalowane, a także ułożone zostały podłogi.

Montaż drzwi wejściowych jest dosyć prosty, ale fachowcy muszą również wyregulować zawiasy, aby klucz przekręcał się w zamku bez żadnych oporów. Dla większości inwestorów drzwi wybierane są pod względem przede wszystkim bezpieczeństwa, aby były trudne do sforsowania dla złodzieja.