Inwestycja w nowoczesne okna jest dla wielu Polaków bardzo ważna. Takie rozwiązanie pozwala na długoterminowe oszczędzanie pieniędzy na ogrzewaniu.

Dodatkowo, kiedy mamy w domu odpowiednią izolację termiczną ścian i dachów i połączymy do tego odpowiednie okna to uzyskamy najlepsze efekty cieplne w budynku.

W ten sposób można w okresie zimowym zmniejszyć znacznie rachunki za ogrzewanie, a latem zrezygnować z klimatyzacji.

Czy warto zakupić okna energooszczędne?

dom z ciepłym montażem okienW dzisiejszych czasach coraz więcej inwestorów decyduję się na to, aby zamontować w budynku okna energooszczędne, które pozwalają zachować ponad 30% ciepła, które ucieka. Najważniejszym parametrem przy wyborze okien energooszczędnych jest współczynnik przenikania ciepła, który oznaczony jest symbolem UW.

Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na nowoczesne okna energooszczędne, czy też zwykłe okna plastikowe lub aluminiowe to najważniejsze jest zawsze wybranie specjalistów od montażu. Warunkiem właściwego funkcjonowania okna jest wykonanie fachowego montażu i najczęściej jest to montaż określany jako ciepły.

Dlaczego należy wykonać ciepły montaż okien?

Najważniejszym warunkiem wieloletniego i odpowiedniego działania okien energooszczędnych jest warstwowy montaż. Doświadczeni montażyści wykonają montaż cieplny tak, aby osiągnąć, jak najwyższe parametry izolacyjności cieplnej.

Polega to głównie na tym, aby przestrzeń pomiędzy oknem a murem wypełnić odpowiednim materiałem termoizolacyjnym, aby nie pojawiała się tam woda kondensacyjna i nie doprowadzić do rozwijania grzyba lub pleśni.

Więcej o montażu okien https://wawruk.pl/oferta/okna/szczelny-montaz/

Jak uniknąć problemów ze słabą szczelnością okien?

Żeby uniknąć problemów związanych z małą szczelnością okien wykonuje się tak zwany montaż trójwarstwowy. Wykorzystuje się wtedy:

  • piankę termoizolacyjną,
  • taśmy paroszczelne,
  • taśmy paroprzepuszczalne.

Odpowiedni montaż okien wykonany przez doświadczonych pracowników zabezpieczy dom przed deszczem i wiatrem, a także negatywnymi zjawiskami atmosferycznymi.