Garażowe bramy kupujemy na wiele lat i dlatego należy dokładnie zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Należy przede wszystkim zastanowić się nad własnymi potrzebami, a także możliwościami finansowymi.

Dobra brama garażowa powinna być:

  • Niezawodna,
  • Trwała,
  • Pasująca do budynku,
  • Zautomatyzowana.

Czym różnią się bramy garażowe?

duża brama do garażuBramy garażowe przede wszystkim różnią się od siebie sposobem otwierania. Na polskim rynku możemy znaleźć bramy:

  • Rolowane,
  • Segmentowe,
  • Rozwierne,
  • Uchylne.

Wybierając odpowiedni model bramy garażowej, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość miejsca dostępną przed garażem. Bramy rozwierne i uchylne, które otwierają się na zewnątrz, potrzebują najwięcej miejsca.

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem są bramy segmentowe, w których panele chowają się pod stropem garażu albo w ścianie bocznej. Również bardzo mało miejsca zabierają rolowane bramy.

Wygodny sposób otwierania bramy garażowej

Na użytkowanie bramy garażowej przede wszystkim wpływa sposób jej otwierania. Najwygodniejsze są oczywiście te, które posiadają napęd elektryczny i mogą być obsługiwane za pomocą przycisku na pilocie. Można również zdecydować się na takie, które mają kodowany zamek.

Wszystko zależy głównie od tego, jakie posiadamy możliwości finansowe, ale zawsze, gdy dysponujemy większą ilością gotówki, to warto wydać kilkaset złotych, aby zamontować elektryczny napęd, który jest najwygodniejszy.

Profesjonalny montaż garażowej bramy

Nawet najdroższa brama garażowa nie będzie działać prawidłowo, gdy zostanie źle zamontowana. Dlatego, jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy, to warto poszukać odpowiednich fachowców, którzy zajmują się montażem bram.

Specjaliści od montowania bramy garażowej doskonale o tym wiedzą, że praca powinna rozpocząć się dopiero po otynkowaniu nadproża i wylaniu posadzki. Najlepiej jest montaż zlecić wykwalifikowanej ekipie, która dodatkowo udzieli właścicielowi instrukcji dotyczących prawidłowego użytkowania i konserwacji.