Drzwi do naszego domu są jego wizytówką, pomagają nam również chronić naszą prywatność i własność, dlatego przed zakupem odpowiednich drzwi powinniśmy doskonale się zastanowić. Muszą one być odporne na trudne warunki atmosferyczne, a także posiadać świetną izolację akustyczną i antywłamaniową. Dobrze również wybrać takie drzwi, które będą pasować do elewacji budynku.

Które wejściowe zakupić do domu?

Na polskim rynku mamy do wyboru różnego rodzaju materiały, z których mogą zostać wykonane drzwi. Najpopularniejsze są drzwi zewnętrzne drewniane, które posiadają skrzydło z drewna, a dodatki są z aluminium, a nawet stali.

szare drzwi zewnętrzneDrzwi drewniane są obecnie jednym z najczęściej wybieranych produktów i produkowane są z drzew iglastych, a także tych liściastych. Cechują się dobrą izolacyjnością akustyczną i termiczną, a także mają bardzo małą rozszerzalność cieplną. Jedyną wadą jest wrażliwość na wilgotność.

Drzwi zewnętrzne mogą być również wykonane z:

  • PCV,
  • aluminium,
  • włókna szklanego,
  • a nawet możemy zakupić drzwi przeszklone.

Drzwi zewnętrzne o podwyższonej odporności

Żeby czuć się w mieszkaniu bezpiecznie, należy zdecydować się na wybór drzwi, które będą doskonale odporne na włamania. Jest to szczególnie ważne w przypadku gdy mieszkamy na dzielnicy, która bywa narażona na różnego rodzaju złodziejstwo i kradzieże.

Można wybrać drzwi antywłamaniowe, które wykonane są z wysokiej jakości elementów w stali ocynkowanej, a rama skrzydła dodatkowo zostanie wzmocniona specjalnymi prętami. Nowoczesne drzwi wejściowe do domu muszą również posiadać specjalny zamek z certyfikatem.

Jakie parametry muszą mieć drzwi wejściowe?

Decydując się na zewnętrzne drzwi, muszą one posiadać co najmniej 90 cm szerokości i minimum 200 centymetrów wysokości. Należy jednak pamiętać o tym, aby otwory do wstawienia drzwi były o kilka centymetrów większe i szersze.

Warto również pomyśleć o tym, aby zamówić drzwi wejściowe na zamówienie, ponieważ wtedy będą idealnie dopasowanego do naszego mieszkania.