Praktycznie każdy inwestor decyduje się na to, aby do nowo zaprojektowanego budynku zamówić energooszczędne okna. Przeszklenia w budynku zajmują coraz większą powierzchnię i dlatego muszą mieć świetną izolację termiczną.

Okna energooszczędne posiadają specjalny pakiet szybowy, który składa się z trzech tafli szkła. Dodatkowo komory między nimi zostały wypełnione specjalnym gazem szlachetnym, aby wpłynąć na izolację termiczną okna.

Energooszczędne okna do domu jednorodzinnego

okno balkonowe na tarasOkna do budynku jednorodzinnego są bardzo ważną kwestią. Przede wszystkim wpływają na zapotrzebowanie światła dziennego w mieszkaniu, aby zapewnić normalne funkcjonowanie. Z drugiej strony muszą mieć również świetne parametry izolacyjne, aby zapewnić jak największe oszczędności i uniknąć zbędnego ogrzewania.

Mimo tego, że wysokiej klasy stolarka okienna będzie dość sporym wydatkiem, to należy wziąć pod uwagę to, że będzie to zakup na długie lata. Wysokiej klasy okna energooszczędne zapewniają:

  • Właściwą estetykę,
  • Obniżenie rachunków za ogrzewanie,
  • Komfort użytkowania,
  • Dobre nasłonecznienie mieszkania.

Na które okna najlepiej się zdecydować?

W zakresie budownictwa mieszkaniowego najczęściej używa się okien drewnianych lub plastikowych, ale również tych wykonanych z aluminium. Kiedyś masowo wymieniano stare okna drewniane na nowoczesne okna wykonane z plastiku, ale w dzisiejszych czasach coraz więcej osób odchodzi od plastikowych okien i decyduję się na wymianę na okna drewniane.

Obecnie producenci oferują wysokiej klasy energooszczędne okna drewniane, które charakteryzują się świetnymi parametrami termicznymi.

Czy warto wybrać energooszczędne okna aluminiowe?

We współczesnym świecie wielu właścicieli obiektów przemysłowych i biurowców decyduję się na energooszczędne okna aluminiowe. Mogą być one również zastosowane w budownictwie jednorodzinnym.

Tego rodzaju okna charakteryzują się niską wagą bardzo dużą sztywnością, a także wytrzymałością na niesprzyjające warunki atmosferyczne.