Androgenowe łysienie najczęściej występuje przede wszystkim u mężczyzn. Pierwsze objawy zauważalne są już po ukończeniu 20 roku życia i nasilają się po 40.

Niestety, ale łysienie androgenowe jest problemem, który wpływa na wygląd człowieka, a także na jego samopoczucie. Choroba ta dotyka głównie mężczyzn, ale również z tym kłopotem mają problemy również kobiety.

Czym jest łysienie androgenowe?

mężczyzna z łysieniem androgenowymŁysienie androgenowe jest chorobą którą powoduje utratę włosów wskutek nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron, czyli pochodną testosteronu. Wpływa on negatywnie na mieszki włosowe.

W ten sposób faza wzrostu włosów ulega skróceniu i są one osłabione, a także bardzo często wypadają. Nadwrażliwość na dihydrotestosteron jest również dziedziczne. Pierwsze skutki objaw u mężczyzn można zauważyć już na skroniach. Na początek pojawiają się zakola, a z biegiem czasu włosy zaczynają wypadać.

Czy z tą chorobą mają również problemy kobiety?

Niestety łysienie androgenowe pojawia się także u kobiet i spowodowane jest najczęściej dużym stężeniem hormonów męskich w porównaniu z żeńskimi. Problem dotyka kobiety, które są już po 30 roku życia. Włosy zaczynają wypadać w środkowej części głowy a te, które odrosną będą cieńsze i rzadsze, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Łysienie może być spowodowane:

  • brakiem witaminy dla rozwoju włosów,
  • zakaźnymi chorobami,
  • zaburzeniami hormonalnymi,
  • stresem fizycznym i psychicznym.

Jak wyleczyć łysienie androgenowe?

Kiedy pojawiają się bardzo duże problemy wypadania włosów to jak najszybciej powinniśmy skontaktować się z dermatologiem. Taką chorobę można leczyć farmakologicznie, ale również chirurgicznie.

Można zastosować specjalne leki na łysienie androgenowe i taka kuracja będzie trwała nawet kilka miesięcy. Pomoże to zwiększyć przepływ krwi i udrożnić wszystkie kanały, które odpowiedzialne są za dotlenienie mieszków włosowych. Preparaty wzmacniające strukturę włosa i pozwolą na to, aby odrastały one grubsze i dłuższe.