Klienci bardzo często zastanawiają się nad tym, czy wybrać schody granitowe, czy marmurowe. Kiedyś bardzo popularne były schody wykonane z drewna, ale mimo tego, że drewno wygląda pięknie, to niestety bardzo szybko ulega zniszczeniu. Schody wykonane z granitu lub marmuru potrafią nadać charakteru każdemu wnętrzu.

Dlaczego warto wybrać schody granitowe?

Największą zaletą schodów granitowych jest to, że mogą być one wykonane w różnorodnej strukturze. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie bardzo funkcjonalnych schodów wewnątrz mieszkania, ale również na zewnątrz budynku. Cechują się one również odpornością na czynniki mechaniczne i mróz.

stylowe schody białe z marmuruDodatkowo do wyboru jest bardzo bogata kolorystyka, aby dopasować odpowiedni rodzaj schodów do własnego wnętrza w jednorodzinnym domu lub też w biurze firmy. Schody granitowe są również niesamowicie trwałe i odporne na ścieranie, a także na zarysowania. Posiadają również właściwości wodoodporne.

Możemy zamówić schody z granitu:

  • groszkowanego,
  • płomieniowanego,
  • piaskowego,
  • szczotkowanego.

Czy warto kupić schody z marmuru?

Schody wykonane z marmuru są bardziej wytrzymałe niż z granitu. Dodatkowo znacznie łatwiej jest je poddać obróbce. Mają również bardzo małą nasiąkliwość i dają się świetnie polerować na lustrzany połysk.

Najczęściej klienci decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ schody z marmuru odbierane są jako przytulne i ciepłe. Decydując się na marmur możemy wykonać:

  • balustrady,
  • podesty,
  • schody.

O czym pamiętać wybierając schody granitowe lub marmurowe?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na schody wykonane z marmuru, czy z granitu, to zawsze musimy pamiętać o tym, aby je odpowiednio impregnować. Taki zabieg pomaga skutecznie chronić całą powierzchnię przed zabrudzeniami i zaplamieniem.

Zaletą obydwóch kamieni jest to, że w przypadku uszkodzeń lub uszczerbków bez problemu można je szybko naprawić. Do tego celu fachowcy używają najczęściej szpachli cementowej lub epoksydowej.