Decydując się na pranie tapicerki samochodowej, warto wybrać ciepły i słoneczny dzień. Sama pogoda pomoże w tym, aby tapicerka po praniu mogła szybko wyschnąć.

Dodatkowo, zanim zaczniemy jakiekolwiek pracę, to powinniśmy na początek skomplementować odpowiednie produkty oraz narzędzia niezbędne do procesu prania.

Pierwszy etap prania tapicerki samochodowej

mycie felgi po sprzątaniu autaNa początek należy dokładnie odkurzyć całe wnętrze samochodu. Warto zastosować różne końcówki tak, aby oczyścić tapicerkę z zabrudzenie stałych takich, jak piasek i kurz, a także dodatkowych, czyli sierści zwierząt, które podróżują w naszym samochodzie.

Kiedy podróżujemy samochodem z małymi dziećmi to warto po dokładnym wyczyszczeniu wnętrza pojazdu również zadbać o to, aby kanapy i fotele zostały nie tylko odpowiednio odkurzone, ale także wytrzepane.

Najważniejsze urządzenie do prania tapicerki w samochodzie

Podstawowym urządzeniem, które jest nam niezbędne do czyszczenia tapicerki samochodowej jest odkurzacz ekstrakcyjny, który potocznie nazywany jest odkurzaczem piorącym.

Warto również skorzystać z profesjonalnych firm oferujących skuteczne pranie tapicerki samochodowej. Doświadczeni pracownicy doskonale wiedzą jak wybrać odpowiednie urządzenie, które będzie miało wpływ na czas czyszczenia tapicerki, a także na efekt końcowy.

Do czyszczenia tapicerki samochodowej potrzebujemy:

  • Odkurzacza,
  • Opryskiwacza ciśnieniowego,
  • Miękkiej szczotki z włosiem naturalnym,
  • Ścierki mikrofibrowe,
  • Chemię do prania,
  • Ciepłą wodę.

Skuteczne usuwanie plam z tapicerki samochodowej

Dzięki wykorzystaniu odkurzacza piorącego jesteśmy w stanie szybko usunąć nawet najtrudniejsze plamy występujące na karoserii. Odkurzacz pod ciśnieniem natryskuje wodę z dodatkiem środka do prania, a następnie odsysa ją wraz z zabrudzeniami.

W ten sposób czyszczenie trwa bardzo krótką chwilę, a środki czyszczące działają w ciągu kilku sekund. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby usunąć zanieczyszczenia z samochodu, które nagromadziły się przez lata.