Na początku dla wielu osób wybór odpowiedniego okna dachowego może się wydawać bardzo prostym zadaniem. Jednak jak się okazuje, producenci powiększają swoje asortymenty, dzięki czemu mamy znacznie więcej wariantów do wyboru.

Jak wybrać odpowiednie okno na dach?

dach bez okna dachowegoKluczowym elementem przy wyborze okna dachowego jest to, aby zapewnić sobie odpowiednie doświetlenie mieszkając na poddaszu. To właśnie światło słoneczne ma największy wpływ na nasze samopoczucie, a także na wygodę przebywania we wnętrzu.

Okno dachowe musi być odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju pomieszczenia, a także rozstawu krokwi i kątów nachylenia.

Okno na dach może być wykonane z:

  • PCV,
  • aluminium,
  • drewna.

Jakie okno będzie najlepsze na poddasze?

Decydując się na wybór okien dachowych, warto postawić na producenta, który produkuje okna z wysokiej jakości materiałów. Będziemy mieli wtedy pewność, że okno zagwarantuje funkcjonalność i bezpieczeństwo na wiele lat, a także trwałość i odpowiednie parametry termoizolacyjne.

Okna dachowe występują w trzech technologiach wykończenia:

  • Malowane ekologicznym lakierem akrylowym,
  • Malowane lakierem akrylowym w naturalnym kolorze,
  • Trzykrotnie malowane białym lakierem poliuretanowym.

Jakie wybrać sposób otwierania okien dachowych?

Klient może zdecydować się na wybór różnych okien dachowych, ale także różniących się od siebie sposobem otwierania. Najpopularniejsze są okna obrotowe z zawiasem, które pozwalają na wygodne i bezpieczne mycie szyby.

Wiele osób decyduję się także na okna otwierane obrotowo, które można łatwo zablokować pod dowolnym nachyleniem za pomocą zasuwki ryglującej. Popularne stają się również okna dwuskrzydłowe, które są najlepiej wyposażone.

Zdecydowanie jednak najlepszym rozwiązaniem jest wybór okien, które sterowane są za pomocą pilota. Sterowanie elektryczne jest bardzo ważnym elementem każdego inteligentnego domu. Dodatkowo można zamontować w takim oknie akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne, aby sterować również roletami.