Od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się papę do pokrycia dachowego. Jest to niesamowicie ekonomiczny i trwały materiał, a dodatkowo cechuje się łatwym montażem. Dlatego wśród inwestorów cieszy się rosnącą popularnością.

Producenci oferują coraz nowsze i bardziej wzbogacone rodzaje pap, które można dopasować do każdego pokrycia dachowego. Przed wyborem odpowiedniej papy, należy zwrócić uwagę na jej właściwości oraz podłoże, na jakim można ją zastosować.

Jak dobrać papę termozgrzewalną?

papa termozgrzewalna na dachuPapy termozgrzewalne są bardzo często wybierane przez właścicieli nieruchomości, ponieważ skutecznie izolują przed zawilgoceniem. Dlatego stosuje się je głównie na płaskich dachach, a także tarasach. Wybór odpowiedniej papy, będzie również decydował o trwałości zaizolowanej konstrukcji.

Producenci oferują papy posiadające:

  • odporność na czynniki mechaniczne,
  • cechujące się elastycznością,
  • wytrzymałe na rozerwania,
  • odporne na starzenie.

Jakie są najważniejsze zalety papy?

Oczywiście najważniejszym czynnikiem, pod względem którego decydujemy się na wybór odpowiedniej papy jest jej żywotność. Papa wykonana z wysokiej jakości materiałów będzie w idealnym stanie wytrzymywać przez nawet kilkadziesiąt lat.

Sprawdza się doskonale jako:

  • poszycie,
  • pokrycie stałe,
  • pokrycie tymczasowe.

Papa termozgrzewalna na dach i fundament

Papy termozgrzewalne są najpopularniejszym materiałem hydroizolacyjnym. Zapewniają świetną ochronę przed wilgocią i chronią również fundamenty przed wodą. Największymi zaletami pap termozgrzewalnych są: elastyczność, szczelność, szerokie zastosowanie, łatwość układania i bardzo duża trwałość.

Dzięki dodatkowi polimerów papy termozgrzewalne używa się również do hydroizolacji przeciwwodnych i przeciwwilgociowych przy fundamentach oraz dachach, zwłaszcza tych płaskich. Dach, który zostanie pokryty taką papą, nie będzie wymagał żadnej konserwacji przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Bardzo ważne jest to, aby papa była elastyczna i giętka.