Izolacje natryskowe zdobywają coraz większą rzeszę klientów, a wszystko za sprawą łatwości wykonania oraz posiadania bardzo dobrych właściwości.
Na czym polega izolacja natryskowa?
Izolacja natryskowa poddaszy jest jedną z najszybszych metod na izolację budynku. W tym celu używa się pianki poliuretanowej, która posiada niezwykłe właściwości. Ten rodzaj ocieplania nie należy do trudnych, jednak warto, jest postawić na dobrego fachowca. Dobrze wiedzieć, że metoda ta pozwala na ocieplenie całego domu w tym na ocieplenie drzwi, okien czy ścian.
Rodzaje pianki poliuretanowej
- Pianka zamkniętokomórkowa – jest bardzo wytrzymała oraz posiada o wiele lepsze właściwości termoizolacyjne niż pianka otwartokomórkowa. Jednak ten rodzaj pianki jest droższy i cięższy. Pianka ta doskonale nadaje się do ocieplania zewnętrznego.
- Pianka otwartokomórkowa – pomimo, iż jest tańsza wykorzystuje się częściej. Jest ona również lżejsza, ma strukturę gąbki oraz doskonale zapobiega rozwojowi grzybów.
Pianka poliuretanowa zawiera bardzo właściwości izolujących, jest konkurencją dla styropianu czy wełny mineralnej. Oprócz tego izolacja natryskowa pozwala dosięgnąć wszędzie tam gdzie zwykły styropian nie da rady. Montaż natryskowej izolacji nie jest drogi, a jego nałożenie zajmuje tylko jeden dzień.
Więcej o izolacjach natryskowych pianą https://gawterm.pl/izolacje-natryskowe-bialystok/
Wady izolacji natryskowej
Do głównych wad ocieplania pianką poliuretanową zaliczyć możemy łatwopalność oraz problem z odpowiednim jej rozłożeniem. Niestety nie wszystkie ekipy montażowe potrafią dobrze wykonać ocieplenie, dlatego może dojść do wyparowania wody, a sama warstwa będzie o wiele mniejsza. Jeśli jednak postawimy na renomowanych specjalistów, taka wada nie będzie miała miejsca.
Pianka poliuretanowa – ocieplenie domu
Natryskowe izolacje są najlepszym pomysłem dla każdego domu. Do ich głównych zalet zaliczyć można fakt, iż sprawdzają się na zewnątrz konstrukcji, jak i od wewnątrz. Godnym uwagi jest fakt, że pianka poliuretanowa jest doskonałą opcją również dla bardzo stałych budynków.
Decydując się na grubość pianki, powinniśmy wiedzieć, że im węższą wybierzemy, tym mniejsze będą jej właściwości izolacyjne. Najlepiej, jeśli warstwa, jaką wybierzemy będzie miała ok. 17 cm lub więcej. Warto wiedzieć, że niekiedy w niektórych miejscach trzeba będzie dać jej więcej.
Ceny izolacji natryskowej
Na cenę izolacji natryskowej wpływają trzy czynniki:
- cena pianki
- miejsce wykonania ocieplenia
- ilość położonej pianki
Zazwyczaj cena za metr kwadratowy w przypadku położenia pianki o grubości do 20 cm waha się w granicach 57-66 zł, natomiast cena pianki o grubości 30 cm to już koszt powyżej 80 zł za metr kwadratowy.