Niezależnie od tego, czy postanawiamy w naszym życiu wybudować nowy dom od podstaw, czy też zależy nam na tym, aby przeprowadzić remont starego budynku to kluczową rolą jest odpowiednia termoizolacja.

Izolacje natryskowe wykonywane za pomocą pianki poliuretanowej są obecnie najlepszą receptą na docieplenie budynku. Materiał taki posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu wzrasta komfort życia w ocieplonym w domu.

Izolacje natryskowe do fundamentów i na poddasze

Izolacja natryskowa jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ najczęściej stosujemy takie rozwiązanie do ocieplenia poddasza, ale również świetnie nadaje się pianka poliuretanowa do ocieplania fundamentów budynku. Właściwości pianki izolacyjnej pozwalają zachować ciepło w domu i ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem całego budynku.

Jest to obecnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie tylko zimne powietrze z zewnątrz nie będzie mogło się przedostać do naszego domu, ale również nadmierne ciepłe powietrze w okresie upałów nie będzie wpływać na temperaturę w naszym domu.

izolacja pianą poliuretanową w przekrojuIzolacją natryskową uszczelnimy:

  • dziury,
  • szczeliny,
  • poddasze,
  • fundamenty,
  • pęknięte mury,
  • stare drewniane konstrukcje.

Najlepsza izolacja natryskowa pianką PUR

Wykonanie izolacji natryskowej pianką PUR posiada wiele zalet. Firmy budowlane informują swoich klientów, że nawet 40% ciepła może tracić budynek, gdy nie jest odpowiednio docieplony.

Ciepła z budynku ucieka poprzez dziury i szczeliny, a także nieszczelne instalacje. Z drugiej strony przez te same otwory przenika do naszego domu zimne powietrze, które wychładza dom. Wtedy też musimy użyć więcej energii, aby ogrzać cały budynek i dlatego nasze koszty rosną.

Którą firmę wybrać do ocieplania za pomocą izolacji natryskowej?

Warto na początek sprawdzić firmy, które wykonują izolacje natryskowe w naszej okolicy. Dobrze jest również sprawdzić, czy firma posiada pozytywną opinię od byłych klientów, ponieważ będzie to świadczyło o wysokiej jakości usługach.