Najczęstszym sposobem montażu pompy ciepła na c.w.u. jest montaż na poziomie domu. Podczas instalacji należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby odpowiednio wyprowadzić powietrze zasilające i wyrzutowe na zewnątrz budynku.

Muszą zostać zachowane odpowiednie odległości, aby nie doprowadzić do recyrkulacji powietrza.

Czy warto zamontować pompę ciepła na poddaszu?

ciepło z pompy na cwu w kaloryferzeWielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduję się na to, aby zamontować pompę ciepła na c.w.u. na poddaszu, ponieważ jest tam zdecydowanie wyższa temperatura niż w innych pomieszczeniach budynku.

Można wtedy skorzystać aż z dwóch rozwiązań. Pierwszym jest zamontowanie pompy ciepła Warszawa na poddaszu i przekazywanie ciepła za pomocą specjalnych rurociągów do kotłowni, gdzie znajduje się zbiornik wody użytkowej. Drugim rozwiązaniem jest przesłanie ciepłego powietrza z poddasza poprzez kanały powietrzne. W niektórych sytuacjach można również wykorzystać kanały wentylacyjne.

Czy warto montować pompę ciepła na c.w.u. w piwnicy?

Decydując się na montaż pompy ciepła na c.w.u. w kotłowni lub w piwnicy bardzo ważne jest to, aby zadbać tam o czyste powietrze. Kiedy zamontujemy urządzenie w pobliżu składu węgla, to urządzenie będzie pobierać powietrze zanieczyszczone i może pogorszyć się wtedy wymiana ciepła.

Kolejnym problemem może okazać się wilgoć, która panuje najczęściej w piwnicach. W takim przypadku wielu inwestorów nie będzie chciało decydować się na montaż pompy w takim pomieszczeniu.

Do jakich budynków dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła na c.w.u.?

Tego rodzaju urządzenie może być instalowane w budynkach, które charakteryzują się nierównym poborem energii służącej do przygotowania wody użytkowej w ciągu roku. Są one również najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy potrzebujemy zamontować urządzenie do budynku o zwiększonym zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.

Pompy ciepła na c.w.u. montujemy w:

  • szkołach,
  • przedszkolach,
  • siłowniach,
  • halach gimnastycznych,
  • salach weselnych,
  • piekarniach,
  • restauracjach.