Najczęstszym sposobem montażu pompy ciepła na c.w.u. jest montaż na poziomie domu. Podczas instalacji należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby odpowiednio wyprowadzić powietrze zasilające i wyrzutowe na zewnątrz budynku.
Muszą zostać zachowane odpowiednie odległości, aby nie doprowadzić do recyrkulacji powietrza.
Czy warto zamontować pompę ciepła na poddaszu?
Wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduję się na to, aby zamontować pompę ciepła na c.w.u. na poddaszu, ponieważ jest tam zdecydowanie wyższa temperatura niż w innych pomieszczeniach budynku.
Można wtedy skorzystać aż z dwóch rozwiązań. Pierwszym jest zamontowanie pompy ciepła Warszawa na poddaszu i przekazywanie ciepła za pomocą specjalnych rurociągów do kotłowni, gdzie znajduje się zbiornik wody użytkowej. Drugim rozwiązaniem jest przesłanie ciepłego powietrza z poddasza poprzez kanały powietrzne. W niektórych sytuacjach można również wykorzystać kanały wentylacyjne.
Czy warto montować pompę ciepła na c.w.u. w piwnicy?
Decydując się na montaż pompy ciepła na c.w.u. w kotłowni lub w piwnicy bardzo ważne jest to, aby zadbać tam o czyste powietrze. Kiedy zamontujemy urządzenie w pobliżu składu węgla, to urządzenie będzie pobierać powietrze zanieczyszczone i może pogorszyć się wtedy wymiana ciepła.
Kolejnym problemem może okazać się wilgoć, która panuje najczęściej w piwnicach. W takim przypadku wielu inwestorów nie będzie chciało decydować się na montaż pompy w takim pomieszczeniu.
Do jakich budynków dobrym rozwiązaniem jest pompa ciepła na c.w.u.?
Tego rodzaju urządzenie może być instalowane w budynkach, które charakteryzują się nierównym poborem energii służącej do przygotowania wody użytkowej w ciągu roku. Są one również najlepszym wyjściem w sytuacji, gdy potrzebujemy zamontować urządzenie do budynku o zwiększonym zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową.
Pompy ciepła na c.w.u. montujemy w:
- szkołach,
- przedszkolach,
- siłowniach,
- halach gimnastycznych,
- salach weselnych,
- piekarniach,
- restauracjach.