Coraz bardziej popularne na polskim rynku staje się montowanie pomp ciepła. Jest to nowoczesne ogrzewanie w budynku, dzięki któremu inwestor może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w ciągu roku.

Największym problemem dla właścicieli domów jest dość duży koszt, który trzeba ponieść przy instalacji pompy ciepła.

Dlaczego warto postawić na ogrzewanie pompą ciepła?

montaż ogrzewania z pompą ciepłaPodjęcie decyzji o wyborze pompy ciepła budzi duże emocje, ponieważ jest to związane z dużą inwestycją. Najczęściej musimy zapłacić za całe urządzenie wraz z montażem około 30 000 zł.

Jednak wielu inwestorów zaleca korzystanie z takich możliwości, ponieważ przy stale rosnących cenach paliwa, będziemy mogli za kilka lat cieszyć się bardzo niskimi rachunkami za ogrzewanie.

Dlatego wybierając pompę ciepła, będziemy mogli zaoszczędzić w ciągu kilku lat, nawet kilka tysięcy złotych w porównaniu z innym ogrzewaniem. Jest to również znacznie tańsze rozwiązanie niż ogrzewanie domu za pomocą grzejników elektrycznych.

Czy pompa ciepła powietrze-woda jest dobrym rozwiązaniem?

Najczęściej nad pompą ciepła zastanawiamy się w momencie, gdy dokonujemy remont kotłowni i chcemy zrezygnować z ogrzewania domu za pomocą tradycyjnego kotła czy pieca. Dobrze jest wybrać pompy ciepła typu powietrze-woda, ponieważ takie urządzenie jako źródło ciepła wykorzystuje zewnętrzne powietrze i nie trzeba tutaj budować dodatkowych systemów, tak jak to jest w przypadku innych pomp ciepła.

Wybierając pompa ciepła powietrze-woda warto zwrócić uwagę na:

  • wielkość użytkową budynku do ogrzania,
  • koszt inwestycji,
  • koszt eksploatacji,
  • obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Czy pompy ciepła powietrze-woda są tanie w eksploatacji?

Pompy ciepła są urządzeniami, które zasilane są energią elektryczną i charakteryzują się tym, że jedna jednostka energii pozwala wytworzyć nawet 4 razy więcej energii cieplnej.

Dodatkowo pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje do swojej pracy naturalne i bezpłatne źródło ciepła, czyli powietrze i wodę.